niedziela, 25 sierpnia 2013

Prolog

Włącz - Britney Spears - Everytime

Pamiętasz o czym marzyłaś jako mała dziewczynka? Pamiętasz swoje sny o księciu z bajki, który będzie Twoim bohaterem? Pamiętasz  marzenie o białej sukience? O welonie do ziemi? O pięknie przystrojonym kościele? O cudownym weselu na którym wszyscy szaleją?  Marzyłaś o tym, żeby ktoś całował Twoje czoło na dzień dobry i dobranoc. Byś ty mogła wieczorami zasiadać przy kominku z parującą herbatą w dłoniach otulona ramionami swojego księcia. Byś mogła czytać swoim pociechom bajki na dobranoc, a później całować je w czubek głowy. Pamiętasz to wszystko? To były Twoje dziecięce, nastoletnie marzenia. Twoje jak i pewnie każdej małej dziewczynki. Domek na obrzeżach miasta, kochający mąż, dwójka pociech i piesek.
A o czym możesz marzyć teraz? Ty kobieta, która to wszystko ma na wyciągnięcie ręki. Kobieta, która ma ukochanego przy boku. Kobieta, która za kilka tygodni zmieni stan cywilny. Kobieta, która ma już ułożone życia. Kobieta, która kocha i jest kochana. O czym powinnaś marzyć teraz jak wiesz, że to wszystko to kwestia czasu. Szczerze? O niczym więcej. Masz wszystko czego chciałaś w latach młodzieńczych. Prawdopodobnie niedługo po ślubie zostaniesz matką ślicznej kruszynki, odrobinę podobnej do Ciebie, odrobinę do męża. Będzie ona oczkiem w głowie całej rodziny. Wybudujecie dom. Za nim będzie piękny ogród w którym będziesz spędzała czas z dziećmi i pieskiem. To tylko kwestia czasu po ślubie. Co może pokrzyżować Twoje plany? Czy ktoś może zmienić swoje nastawienie w takiej sytuacji? Wróg publiczny numer jeden może wprawić Twoje życie w zawirowanie. Tylko, że do tego potrzebne są chęci z obu stron. Nie zwalisz winy tylko na niego. Wtedy marzenia mogą pęknąć jak bańka mydlana. Alkohol, porządnie, jeden cholerny błąd zachwieje Twoi harmonijnym życiem. Ty nie wiesz, ale będziesz chciała więcej. Jak już się od czegoś uzależnisz to będziesz chciała chłonąć tego każdego dnia na nowo. Znieważysz ból jaki zadasz innym. Będziesz się liczyć tylko Ty i On. Ale ślub się zbliża. Co dalej? 

 ***
Miało być w październiku, a będzie we wrześniu, bo uwinęłam się szybciej. Mam nadzieję, że takie wprowadzenie sprawiło że łakniecie więcej. 
Będzie szybko, krótko, zwariowanie, zagmatwanie. Historia w około 10 częściach. Mam nadzieję, że mój Bartman wam się nie zbrzydł ale lubię go w każdej postaci.
Zawalcz o mnie #4  ASK

12 komentarzy:

 1. Ten prolog jest genialny. Zdradza po krótce co będzie dalej ale w taki sposób że nie można doczekać się pierwszego rozdziału! Ja czekam na next!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny prolog !
  Sprawił, że będę tu w środę i w kolejne dni. :)
  Więc :
  + jeden czytelnik tego opowiadanie. :P
  Pozdrawiam ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny prolog gdyż opowiada o tym o czym marzy statystyczna dziewczynka jednak życie zawsze weryfikuje plany, bo przecież nie może być tak prosto i idealnie jak to kiedyś sobie zaplanoujemy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prolog zapowiada się bardzo obiecująco. Już mi się podoba. Czekam na pierwszy rozdział. ;] (tt: Barcelonist_10)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prolog majstersztyk! Nie zdradza nam za wiele, wieje tajemniczością i aż chce się nowego rozdziału! Ten prolog pokazuje jak mają się nasze dziecięce wyobrażenia do prawdziwego życia, że jest ono dość brutalnie weryfikowane właśnie przez dorosłe życie.


  Ściskam ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Już jestem oczarowana, serio. Lena może i jest zaręczona i planuje sobie swoje idealne życie, ale tu chyba wkroczy Bartman :D Nie mogę się już doczekać jak to rozegrasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny prolog;)
  Intrygujący;d
  Pozdrawiam serdecznie;)
  Zapraszam na XXI zsiatkowkacalezycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jak miłam naście lat o tym nie marzyłam, ale moje koleżanki jak najbardziej tak. Stwierdzam wię, że ststystyczna nastolatka takie marzenia miewa:)
  Myślę, że kto się czubi ten się lubi i to właśnie Zbyś namiesza Lenie w życiu:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej magiczny rozdział ever *.*

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda z nas marzyła w dzieciństwie o księciu z bajki, ale życie weryfikuje to wszystko. Zakochana, z narzeczonym przy boku ma wszystko o czym kiedyś marzyła. Ale końcówka zwiastuje jakąś burzę z piorunami.
  Będę, proszę mnie informować :)

  OdpowiedzUsuń

Liczby